Classic Army - M24 SOCOM SNIPER - Military Type
Vystaveno: 08. 04. 2004 (241 přečtení)

Dnes Vám přinášíme krátkou recenzi, včetně vojenské fotodokumentace airsofťáka a nového odstřelovače Jaroslava Horáka (Dedder) na Classic Army - M24 SOCOM SNIPER - Military Type.

 

 

Představím vám airsoftovou manuální sniper pušku Classic Army - M24 SOCOM SNIPER - Military Type.

Zbraň je 113 až 118 cm dlouhá, délka se mění nastavitelnou patkou(konec patky je gumový). Mechanismus spouště je celý z kovu, hlaveň také, taktéž píst-až na pažbu je vše z kovu. Od toho se odvíjí váha, nevím kolik váží reálná puška,ale airsoftová váží 3,6Kg. Vzhledem k váze se s puškou ve stoje docela špatně míří.

Pažba je opravdu krásně zpracovaná. Puška je už od výrobce vybavena 2cm montážní lištou, tak jsem také objednal optiku(3-9x40GD).Pro montáž jsou potřeba vyšší kroužky. Na spodní straně pušky jsou dva otvory,jeden pro reálný zásobník(je zakrytý,po otevření je vidět spoušťový mechanismus,u kterého lze po vyjmutí nastavit zdvih) a druhý otvor pro airsoftový zásobník . Zásobník pojme 25 BBček.

Military type se liší od civilní verze pouze odlehčenou hlavní. Zbraň je vybavena štelovatelným Hopem, ale ještě jsem ho nezkoušel. Hop se šteluje imbusem po vyjmutí zásobníku. Zatím střílím 0,23g Exel. Zbraň disponuje pojistkou,která funguje při nataženém i nenataženém závěru. Dostřel je asi 50m a přibližně na 40m se dá trefit hlava. Nicméně jsem od zbraně za takovou cenu očekával trochu více. Brzy přikoupím 300% pružinu a válec(výrobce to dodává jako set). Vyměním 6,08 mm hlaveň za těsnější. Dále lze dokoupit dvojnožka(vřele doporučuji) a konverze na plyn.

Technické údaje(výrobce):
Váha: 3,6 Kg
Délka hlavně: 51,5 cm
Úsťová rychlost: 85-95m/s

Bigoši děkují autorovy za možnost zveřejnění na airsoft portále Bigoši - www.bigosi.com
Autor - Jaroslav Horák ( Dedder ) www.sweb.cz/darts jaroslav.horak.nvhp@email.cz