Recenze M4A1 Carabine TM (AEG)

Trochu rozsáhlejší recenze o M4A1 Carabine od firmy Tokyo Marui. Nejdříve bych chtěl ......
 
Nejdříve bych chtěl něco napsat o ostré zbrani a pak jí porovnat s AS verzí.M4A1 vychází konstrukčně z pušky M16A2, jedná se o její zkrácenou verzi, doplněnou o několik vylepšení. Na rozdíl od ní má odnímatelnou transportní rukojeť, výsuvnou pažbu a kratší předpažbí. Tato zbraň byla vytvořena pro účely amerických speciálních jednotek které potřebovaly menší ale výkonnou zbraň. Lze ji i modifikovat pro různá prostředí ve kterých má být použita atd.  
 
Celou zbraň začnu popisovat od hlavně. Celá hlaveň je z hliníku  a začíná typickým M-16kovým výstupem který je namontován levotočivým závitem, stačí pouze povolit imbus a může se oříšek vyměnit za tlumič (14mm). na hlavni je nápis 5.56 NATO  s informací o úhlu vývrtu v poměru 1/7. Tyto informace jsou na AS verzi pouze na zachování realističnosti zbraně. Hlaveň je dále místy zúžená což slouží k podvěšení granátometu. Na trojúhelníkovém podstavci je umístěna muška která jde výškově nastavit pomocí klíče který je přibalen v krabici.    
Předpažbí je vyrobeno z kvalitního plastu a má průřez elipsi. Z vrchu i ze spodu jsou díry na chlazení hlavně (opět pouze na zachování realističnosti) a však ze spodu je vidět akumulátor takže to chce co nejdříve zalepit.Z vrch je vidět imitace kanálku na odvádění plynů. Do většiny AEG se doporučují  akumulátory 8,4V 600 mAh ale dají se i zakoupit tvarované akumulátory 9,6V 1000mAh a 9,6V 1700mAh.Nad baterkou je držák pojistky který je   uchycen na vnější hlavni. Na M4kách je známé kývání hlavně to se dá na čas zneškodnit utáhnutím šroubů ale za čas se mi strhnul závit, tak jsem tam našrouboval malinko tlustší vrut a už s tím nemám problémy.  
 
 
Tělo je z kvalitního šedočerného plastu, ale dá se dokoupit kovové od Systemi (asi za 7 000,-Kč).Tělo je zdobeno nápisy: PROPERTY OF U.S.GOVT. M4A1 CARBINE CAL. 5.56 MM.  atd.Tohle se nachází na levé části, kde mimo jiné sídlí i pojistka s přepínačem střelby (Zbraň je schopna střílet jednotlivými ranami, nebo plně automaticky, jako většina AEG) Na pravé části je druhá strana přepínače (bohužel nepohyblivá), závěr která se dá otevřít ''natahováním'' a objeví se kolečko na štelování HOP-UP (přijde mi moc citlivé ale dobře schované), další část je trojúhelníček za závěrem ten slouží jako ochrana střelce proti některá špatně vyražené nábojnici a ještě takové tlačítko k doražení závěru který občas zůstane v  zadu po vystříleném zásobníku. v rukověti je velmi silný motor EG1000 SUPER TORQUE který umožňuje vysokou kadenci a možnost dát tam větší pružinu než u EG 700. Mířidla jsou shodná jako u M16A2 a jsou posazena na kolejničkách na které je možno připevnit mnoho optik, kolimátorů a sklopných mířidel. 
Ze zadní části těla vychází bytelný hliníkový válec, po kterém jezdí výsuvná pažba, když ji nastavujete. Nastavit se dá do čtyř poloh ( 20mm, 40 mm, 60mm a 80 mm). Pažba samotná je plastová a její nastavení se ovládá takovou zvláštní páčkou zespodu. 
 
Dle mého názoru je vhodný upgrade do této zbraně: pružina M100, přesnější hlaveň a kovový HOP-UP. Dostřel této zbraně je jako u většiny AEG kolem 50m a na to jak má krátkou hlaveň je poměrně přesná.
Klady a zápory zbraně:
 
+ Dostřel
+ Pěkně zpracovaná
+ Velké množství upgrade (kovové tělo,kovový hop-up ……)
 
- Hlaveň se kýve (to se dá ale odstranit)
- Dírou na chlazení je vidět baterie a hrozí porucha (dá se to ale zalepit)
 
 
Autor White