Výroba airsoftového granátu - štipľavého
Vystaveno: 02. 12. 2003 (256 přečtení)

Yors: Kazdy spravny airsoftak vie ako taky granat ma vyzerat. Nasledujuci popis realizujte iba na vlastne riziko :-))) Při výrobě se držte schématu a pracujte precizně. Postupujte podle návodu. Případná chyba by se mohla osudově vymstít. ****. Zařízení můžete vyrobit jen když k tomu máte veškerá platná oprávnění. Tento článek je jen a pouze pro dospělé !!! **** !!! Jakékoli škody jsou na Vaše riziko !!! Použití v ČR je zakázáno. Pokud se kdokoli rozhodne postupovat podle zde uvedených informací činí tak na vlastní zodpovědnost. Autor se zříká jakékoli hmotné či právní odpovědnosti za případné škody způsobené praktickou výrobou či použitím zábavné pyrotechniky dle těchto informací. V každém případě se vyvarujte stavby toho zařízení. Pokud již takovou věc chcete vyrobit a použít je nutné se předem seznámit s veškerou legislativou !!! Zmáčknutí kombinace kláves Ctrl-A zviditelníte článek a tím odsouhlasíte, že jste se důkladně seznámil se všemi upozorněními na našem portále a že je Vám více jak 21 let. Jinak tyto stránky okamžitě opusťte!!!

 

 

Najprv si prichystajte vhodnu nadobu na cely "koktejl" - moze nou byt napriklad 0,5 l flaska od rumu. Nasledne si hromazdite a pomaly opatrne namiesajte: 1 L Slivovice 52%, 2 kg paradajok, 1 dl mieka, 4 kysle uhorky, 4 cibule, 1 strucik cesnaku a nesmie sa zabudnut na 5 dl prasku na pranie (moze byt aj matrix, tix alebo palmex). Nechate odlezat 1 rok a mozete zacat odparovat. Odparovanie odporucam zacat ochutnavkou stipky extraktu na zistenie kvality a pripadne este dodat 0,5 L liehu (moze byt aj technicky).

Odparovat treba vsetko do vtedy az z toho nevznikne husta mazlava hmota. Hmota po vychladnuti este viac zhustne - takze pozor - a mozete zacat plnit pripravenu 0,5 L flasku. Pokial sa vam podarilo vlasku naplnit je vsetko OK a flasku ulozte na teple ale tmave miesto - musi hmota este dobre vyzriet. Zriet by mala dalsich 6 mesiacov a potom pride ten spravny cas na pokracovanie vyroby AS granatu.

Cely obsah flasky by mal pekne stvrdnut, takze jednym opatrnym uderom kladiva rozbijete obal (flasku), vyvrtame do hmoty dierku s priemerom petardy - najlepsie ak pojde o najvecsiu moznu peterdu dostupnu na trhu - nezabudnite cim vecsia petarda tym vecsi dosah lietajucich sucasti a fragmetov AS granatu. Dierka by mala byt co najpresnejsia aby petarda pekne sadla a nevypadla z hmoty (odporucam zacat s vrtakom o 10 mm mensim ako je priemer peterdy a postupne zvecsovat a zvecsovat...

Ako dalsia faza je opatrenie petardy vhodnym inicializatorom - moze ostat aj skrtacia hlavicka, ale mne sa najviac osvedcial mikroprocesorom riadeny piezo-nitro inicializator s plynovym pohonom. Poslednou fazou vyroby je testovanie a tu odporucam vyuzit dost odlahle miesto - aby sa neaktivovali miestne seizmicke, biologicke a bezpecnostne senzory :-)))

Po zdarnom otestovani mozete este namalovat AS granat vhodnym zafarbenim - moze nim byt lasicka zelena vojenska kakhy alebo cierna matna, odtien comando.

A tu sme v zavere tejto malej, rychlej exkurzii vyroby AS municie. Ak sa vam navod pacil, rad uvitam mensi (alebo hoc aky) honorar :-)))


Autor týmto reaguje na otázky typu: Ako vyrobiť AS granát? :-)

Děkujeme autorovi ( info@kvazar.sk , http://www.walther.kvazar.sk/  ) za možnost zveřejnění tohoto článku na portále.