STTi Beretta M9 Gas Blow Back Full Metal

STTi Beretta M9 Gas Blow Back Full Metal je vyrobena v koprodukci KJ Works Taivan. Je to přesná kopie Marui M9 (na netu jsem podrobně studoval vnitřní složení zbraní) a tudíž budou asi kompatibilní upgradové části (KM 1950 Inox hlaveň a Hi flow ventil). Rozdíl proti Marui je jediný, STTi je z kovu a to se mi zdá lepší.
 

První dojmy
Tuto zbraň jsem koupil u firmy B.A.S. v Praze. Nejdříve jsem ji obdivoval na internetu. Když jsem zbraň vzal v prodejně do ruky nastal šok. Je hodně těžká a studí. Je totiž z 95% z kovu.

Dále jsem přikoupil náhradní zásobník, kule Excel 0,23, plyn ICS a pouzdro na opasek. Párkrát jsem zkusmo vystřelil v prodejně a jel domů. Při prodeji byla i má přítelkyně a hned mi oznámila, že v bytě střílet nesmím, jelikož Blow Back dělá rachot. Manuální UHC USP MATCH doma střílet stále může. Dojeli jsme domů, já nabil oba zásobníky a šel na zahradu.
Zbraň střílela perfektně, pouze však do doby než se ochladila(závěr nezůstával v zadní poloze po vystřelení poslední kule).Byly ale pouze 3 stupně nad nulou. Nechal jsem pak zbraň doma ½ hod. ohřát a šel do toho znova, tentokrát do garáže. Tam střílela skvěle a bez problémů.
I když malý problém se přeci objevil. Zkusil jsem odolnost lyžařských brýlí, které spousta hráčů používá. Výsledek? 3 střely-3 průstřely. Z toho plyne nutnost používat plastové ochranné brýle. Ještě jedna rada, nezkoušejte zblízka sílu zbraně na jiných ani na sobě, prostě mi věřte že to bolí. 200 kulí pryč = dnes dostříleno, rozborka a olejování. Výrobce doporučuje olejovat silikonovým olejem po cca 10-ti zásobnících.

Zbraň
Jak jsem již napsal, zbraň je celá z kovu a je tedy dost těžká (850 g i se zásobníkem).Všechny ovládací prvky jsou shodné s originálem. Zbraň není vybavena montážní lištou ale lze doplnit nosným systémem, který lze zakoupit u Anareusu. Na těle zbraně je pojistka pro rozborku.
Zásobník pojme 25 kuliček, musí se ládovat po jedné, pojistka jde stáhnout dolů, ale nejde zajistit. Cena zbraně není v porovnání s ostatními výrobci s přihlédnutím k tomu, že je z kovu nijak vysoká. Některé části zbraně mažu silikonovým olejem a některé vazelínou STP. Se zbraní jsem zatím spokojen.
Vzhled zbraně je velice reálný, ale je podle mě smíchaná ze dvou Berett. To dokazují mířidla, úderník,tvar konce zásobníku a závěr.

Jsem připraven zodpovědět případné dotazy.


Technické údaje
- Blow Back = pohyblivý závěr při střelbě
- vysoký výkon, HopUp
- reálné chování při střelbě, zpětný ráz
- reálné ovládací prvky
- reálná rozborka pro servisní účely
- kovový mechanismus zbraně
- bronzová hlaveň
- odolný kovový rám zbraně a pouzdro závěru (Zinc alloy)
- realistické zpracování povrchových ploch
- kovový integrovaný zásobník reálného tvaru na plyn a kuličky
- očko pro pojistný řemínek
- co-produkce s KJ Co.

Rozpočet
STTi M9 celokov 4760,-
Náhradní zásobník 1100,-
Pouzdro 270,-
Plyn ICS 1000ml 370,-
Excel 0,23 2500 ks 500,-
Celkem 7000,-